Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВторник, 20.04.2021, 02:48

Бериславська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

Меню сайту
Міні-чат

Історія школи

На порозі ювілею

Є в нашому житті прекрасна традиція — святкувати ювілеї. Ювілеї бувають різні: великі й маленькі, радісні й сумні. Але це завжди підсумок прожитої частини життя.

У 2017 році Бериславська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 святкує ювілей - 80-річчя свого першого випуску.

всього бачили за ці роки шкільні стіни: перші поразки й перемоги, заохочення і критику, гордість за виконання доручень і радість спілкування з однокласниками, міцну дружбу й першу закоханість — все, з чого складається шкільне життя.

У 1937 році 19 юнаків і дівчат закінчили десятий клас і отримали атестат зрілості. Хоча умови навчання були складними, та жага до знань долала труднощі. Пройшло 80 років і сьогодні випускники минулого століття залишаються першими.

У шкільному музеї зберігається альбом з відомостями про десятикласників 1937 року та вчителів, які їх навчали. Нині учнями 10 класу (класний керівник Михайловська А.В.) здійснюється пошукова робота по збору матеріалів про випуск 1937 року.

У різні часи керманичами нашої школи були: Барулін С.Ф. – до1937 року, Мозговий Г.Д. -1937-1938 рр., Крупін Є.Є. – 1938-1939 рр., Буяджі І.В. – 1939-1940 рр., Вірченко М.С. – з березеня по травень 1944 року, Крупін Є.Є. -1944-1949 рр., Добряк К.П. – 1949-1951 рр., Солодкий С.Г. – 1951-1953 рр., Трофименко М.І. – до листопада 1953 року, Дармостук Л.Б. – 1953-1959 рр., Садовник Б.П. – 1959-1972 рр., Садовник В.П. – 1972-1980 рр., Горбач О.О. 1980-2000 рр., Гейко А.І. – 2001-2007 рр., Кожем’яка Ю.В. – 2007-2012 рр., Носач С.В. - 2012 -2016 рр..Федоренко Н.А. – з 2016 року очолює заклад.

Багато років свого життя віддали улюбленій справі, виховали не одне покоління учнів, а зараз знаходяться на заслуженому відпочинку Горбач Олексій Опанасович, Шайнога Алла Михайлівна, Йорж Тамара Яківна, Запорожець Євгенія Василівна, Богач Ольга Мартинівна, Марченко Марія Андріївна, Чуприна Валентина Опанасівна, Ушаньова Зінаїда Гнатівна, Довдер Валентина Дмитрівна, Третякова Лідія Микитівна, Лисенко Тамара Максимівна, Дєєва Катерина Іванівна, Коваленко Валентина Анатоліївна, Каптан Алла Андріївна, Птіцин Володимир Михайлович, Чикаренко Лариса Іванівна, Вовк Тетяна Іванівна, Чудновець Олександр Олегович, Зварич Марія Миколаївна, Литвиненко Алла Вікторівна, Стародубець Тетяна Петрівна, Мундя Лілія Сергіївна, Стародубець Світлана Філімонівна, Берегова Людмила Миколаївна, Золотаревська Антоніна Іванівна, Шепурєва Наталя Олексіївна, Ситнік Костянтин Павлович, Драган Людмила Іванівна, Степаненко Світлана Іванівна.

Ішли роки, мінялися директори, виходили на пенсію вчителі, приходили нові, але незмінним залишався дух співробітництва, взаємодопомоги, любові до учня та відданість педагогів обраній професії. І всі разом — учителі, учні, батьки робили свій внесок у розвиток школи.

Що сьогодні Бериславська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1?

Це в першу чергу 373 учні, об’єднані у 19 класів. Навчаються у світлих, просторих аудиторіях. За результатами 2016/2017 навчального року маємо 45 відмінників. 40 педагогів постійно працюють над вихованням підростаючого покоління, серед них 10 випускників нашої школи. Усі вони – фахівці своєї справи (3 старших вчителя, 9 мають вищу категорію, 18 – першу, 4 – другу, 9 – спеціалісти та магістри). Вже більше 30 років присвячують себе улюбленій справі Черняк Ангеліна Миколаївна, Лілянова Людмила Василівна, Корибут Світлана Семенівна, Єременко Юрій Павлович, Куліш Надія Іванівна, Гамаза Наталя Миколаївна, Куліш Микола Анатолійович, Чепурна Наталія Миколаївна, Лукіних Тетяна Володимирівна, Марченко Лілія Георгіївна, Яценко Ольга Григоровна, Бондаренко Ірина Георгіївна, Гірна Ольга Степанівна, Іляшенко Ольга Вікторівна, Якуба Лариса Євгенівна, Шевченко Наталія Анаптоліївна.

За останні 20 років існування школи маємо 40 медалістів (28 золотих та 12 срібних). Учні нашої школи неодноразово перемагали у олімпіадах та конкурсах різних рівнів.

Хотілося б назвати також тих учнів, які ставали переможцями районного конкурсу «Учень року»: Лисенко Сергій – 2005 рік, Сад Сергій – 2010 рік, Орлов Віктор – 2011 рік.

У школі діє дитячо-юнацьке об’єднання «Шкільна галактика», яке наприкінці 90-их років було внесене у Всеукраїнський реєстр учнівських дитячих організацій. Воно має свій герб, прапор, гімн.

«Усяка школа славна не числом, а славою своїх учнів», - говорив М. Пирогов. У різних галузях народного господарства, у сфері обслуговування, на ниві освіти і в медицині працює багато наших випускників.

Нашій школі є ким пишатися. Серед її випускників Дробиш Ірина Анатоліївна- перший заступник Бериславської районної адміністрації, Климович Маргарита Володимирівна - директор Комунального вищого навчального закладу «Бериславський педагогічний коледж ім. В.Ф. Беньковського, Дєрябіна Ольга Борисівна – директор Бериславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3,

Карленко Юрій Павлович – генерал-майор запасу (м. Одеса), Кобзар Валерій Вікторович – завідуючий кафедрою економіки класичної бізнес школи, професор економічних наук (м. Москва), Скляр Олександр Григорович – проректор з організаційно-навчальної роботи Таврійського аграрного технологічного університету (м. Мелітополь), Южда Григорій Григорович – заслужений журналіст України, доцент Київського державного університету ім. Б. Грінченка (м.Київ), Тищенко Олена Миколаївна – заступник директора за навчально-виховної роботи Херсонського базового медичного коледжу та інші.

Наші випускники – люди різних професій, які прославляють свою школу своїми досягненнями, талантами, чесною і відданою працею, добрими вчинками.

Але найважливіше в нашій школі — її душа, яка, скільки б років не минуло, все одно залишиться молодою завдяки дзвінким дитячим голосам, якими будуть наповнюватися ці стіни.

Наприкінці осені, школа знову гостинно розкриє двері всім своїм випускникам. У кожного з них буде можливість пройти шкільними коридорами, згадати свою юність, свого Вчителя, котрий запалив іскру знань, був старшим другом і порадником.

Шановні Бериславці протягом осені у районній газеті «Маяк» діятиме рубрика «На порозі ювілею», присвячена спогадам про Бериславську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1. Запрошуємо Вас до діалогу.

На лагідну розмову

Зове вас школа знову,

В бентежну вашу юність

На рідний свій поріг.

З повагою адміністрація школи.

 

Його покликання вести за собою…

Антуану де Сент Екзюпері належать проникливі слова «Все починається з дитинства», а нам хочеться доповнити їх: «Все починається з дитинства, зі школи». А з чого ж починається школа?

Хтось скаже: «З Першого дзвоника, хтось – з букваря».

А нам здається, що будь-яка школа починається з директора, бо він, як режисер, який створює спектакль, хоча сам не завжди з’являється на сцені. Його роль більш творча, ніж адміністративна. Його впевненість в успіхах заряджає оптимізмом, заставляє повірити в свої сили вчителів, дітей, батьків.

Саме таким був директор Горбач Олексій Опанасович, який очолював Бериславську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1 з 1981 року по грудень 1999 року. Але перш за все - це Учитель з великої букви, закоханий в свою професію.

Шановний, Олексію Опанасовичу, перше, що хочеться запитати, що покликало Вас на ниву освіти?

Моя перша вчителька, яка дуже любила дітей. І ця любов посіяна в серці, проросла, стала сенсом мого життя.

Як розпочався ваш професійний шлях?

Після закінчення 10-го класу з мальовничого села на Волині потрапив у жаркі Таврійські степи, де вступив до Бериславського педагогічного училища і провчився з 1962 року по 1964 рік.

У 1964 році одержав направлення до Кінзагінської 8-річної школи вчителем математики. Після повернення з лав армії працював у Новорайській середній школі. З 1968 р. по 1975 р. очолював Бериславський РК ВЛКСМ. У 1975 році був направлений директором Веселівської школи, якою керував 5 років. За цей час вона стала у ряд з кращими школами району.

Коли у 1981 році ви стали директором Бериславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, які завдання поставили перед собою?

Згуртувати педагогічний колектив, створити матеріальну базу, щоб для кожної дитини школа стала затишним домом, осередком любові, доброти і жаги до знань; побудувати партнерські відносини з батьками.

Скільки учнів мала школа на той час?

1062 учні (36 класів комплектів), близько 180 випускників за 1 випуск, з них 5-8 медалістів. За цей час школа стала зразковою в районі та області.

Професіоналізм Горбача Олексія Опанасовича полягав у поєднанні трьох основних якостей:

професійної майстерності;

вимогливості як до себе так і до інших;

неймовірна любов до дітей.

Що ви хочете побажати нинішньому колективу та адміністрації школи?

Директору Федоренко Наталії Анатоліївні бажаю вивести школу на зразковий рівень. Мені особисто подобається її наполегливість та ентузіазм. Колективу - завжди підтримувати адміністрацію у всіх її починаннях.

Шановний Олексію Опанасовичу! Дякуємо Вам за щиру розмову і хочемо побажати міцного здоров’я, сімейного благополуччя, віри у власні сили та незгасаючого вчительського горіння.

Вчителі Бериславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Черняк А.М., Гірна О.С., Шевченко Н.А..

 

Історія Бериславської загальноосвітньої школи І-ІІІ №1 у постатях.

Людство знаходиться весь час у полоні магічної дії часу, шукаючи відповіді на різноманітні питання. Насправді, чи полетіло б людство в космос, чи зайшло б ліки від невиліковних хвороб, чи пізнало б глибини Світового океану та надр Землі, якби не знайшлися генії та герої.

Від особистості залежить дуже багато. Адже яких висот не досягла б людина, шлях до них починається зі шкільного порогу…

У далекому 1937 році вийшли зі стін нашої школи у доросле життя перші випускники і майже століття пройшло з дня започаткування Бериславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. 90 років поважний вік як для людини, так і для школи.

Хочеться відкрити хронологічну сторінку керівників нашого закладу.

Напередодні Великої Вітчизняної війни почалося здійснення в містах переходу до середньої освіти, у селах – до семирічної. Першими директорами у цей період були:1937 рік – Барулін С.Ф., 1937 – 1938 р.р. – Мозговий Г.Д., 1938 – 1939 р.р. – Крупін Є.Є.. У школі цінували культ книги, культ Батьківщини.

Із самого початку війни десятки тисяч учителів та учнів старших класів добровільно пішли на фронт, зі зброєю в руках захищали Вітчизну, вступили в загони народного ополчення, працювали на будівництві оборонних споруд, зборі врожаїв у колгоспах, у наданні допомоги пораненим у госпіталях. У ці буремні складні роки з 1939 по 1941 р.р. школу очолював Бояджі І.В., який разом з своїми учнями пішов на фронт. Та не кожному судилося дожити до перемоги, як пам’ять про них на честь 50-річчя першого випуску школи на її території був відкритий пам’ятник загиблим випускникам.

У період відбудови з 16 березня 1944 р. – до 15 травня1944 р.р. Бериславську середню школу очолював Вірченко М.С. До 15 жовтня 1949 року -Крупін Єпіфан Єремійович, потім був призначений Добряка Кузьма Павлович, який працював до 29 серпня 1951 року. Продовжив його справу Солодкий Сергій Григорович до 07 лютого 1953 р. та Трохіменко Марія Іванівна до 09 листопада 1953 року.

З 09 листопада 1953 року до 1959 року школою керувала Дармостук Людмила Борисівна. Під її керівництвом учителям та учням доводилося відбудовувати напівзруйновані приміщення школи, не вистачало навчального приладдя, та потяг до знань був великий, країні потрібні були кваліфіковані кадри. І до 1978 року Людмила Борисівна працювала у нашій школі над вихованням підростаючого покоління. Для неї вчитель – непросто професія, а покликання, це здійснення подвигів кожного дня!

З 1959 року по 1972 рік директором школи був Садовник Борис Петрович. Він проявляв високий педагогічний організаторський рівень, батьківську чуйність. Був вимогливий до себе, учнів та вчителів. Його педагогічна діяльність – яскравий приклад глибокої, самовідданої любові до дітей, високої педагогічної культури.

З 11 лютого 1972 року по 01 серпня 1981 року школу очолював Садовник Володимир Петрович – «Відмінник народної освіти», нагороджений медаллю «За Доблесний труд».За часи роботи Володимира Петровича було збудоване нове сучасне приміщення школи. 1 вересня 1978 року в її стінах пролунав перший шкільний дзвінок.

Саме виховання, освіта, любов і є фундаментом цієї освітянської родини та педагогічної династії, яка продовжується і нині.

З 1981 року по грудень 1999 року школу до нових звершень вів Горбач Олексій Опанасович. Для нього кожна дитина - особистість. Він умів знаходити стежку до душі кожного учня.У чому ж полягав його професіоналізм? У поєднанні двох основних якостей – професійної майстерності та вимогливості як до себе, так і до інших. Олексій Опанасович вважав, що головними якостями вчителя мають бути віра в дитину і любов до неї. Творчий педагогічний колектив підтримував всі його починання. Школа отримала звання зразкової.

У 2000 році директором школи було призначено Гейко Антоніну Іванівну, яка працювала до 2007 року. На чолі школи у 2007 році стає Кожем’яка Юрій Васильович.

З 2012 по 2016 роки школу очолює Носач Сергій Володимирович. За час роботи на цій посаді він при підтримці вчительського колективу створює сприятливі умови для навчання та виховання учнів, поповнюється матеріальна база кабінетів.

З 2016 року директором школи призначено Федоренко Наталію Анатоліївну. Школа стала невід’ємною частиною її життя. На всіх вистачає її тепла, доброти і материнського розуміння. Вона вимоглива, справедлива, віддана своїй справі.Колектив на чолі з Федоренко Наталією Анатоліївною працює над вихованням непересічної особистості, передаючи неоцінений скарб освіченості, багатої духовності та моральності.

Кожна епоха, різні історичні зміни в державі ставлять перед освітою нові завдання.

Наша школа має свою історію, вона як і держава пережила складні періоди. А сьогодні освітній простір Бериславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 формується в контексті її відповідності сучасним потребам, коли школа – це осередок, де панує атмосфера підтримки, заохочення до навчання та рівності між усіма дітьми.

                                                                                                                                                                                                                              Вчитель історії та правознавства БЗОШ І – ІІІ ст..№1 С.С.Корибут

Вчитель української мови та літератури БЗОШ І – ІІІ ст..№1 Л.М.Черняк

 

Невідомі будівлі відомої школи

Серед соціальних об`єктів, що збудовані або будуються, провідне місце займають і завжди займали заклади освіти. Як вже згадувалось раніше, у статті «На порозі ювілею», у цьому році Бериславська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 святкує двічі ювілей: 90 років з дня свого заснування та 80-річчя першого випуску. Отже, рахуючи з моменту першого випуску, у 1937 році, коли 19 юнаків та дівчат закінчили 10 класів і отримали атестати зрілості, можна сказати, що Перша школа була заснована у 1927 році. Це все, що ми маємо на сьогоднішній день, щодо її заснування. А де ж знаходилось саме приміщення школи? Джерела з такою інформацією, на жаль, відсутні. У виданні «Історія міст і сіл Херсонської області» згадується про одну середню, дві семирічні та дві початкові школи, які існували у Бериславі у 20-х роках минулого століття, але саме місцезнаходження їх невідоме. Зі слів колишніх випускників, з 1937 по 1941 роки наша школа була розташована на тому місці, де зараз знаходиться школа №5. З 1948 року по 1953 роки початкова школа Першої школи знаходилася у приміщенні, де розташована страхова компанія «Оранта». У 1954-1955-х роках у будівлі сучасної початкової школи №3 знаходилась старша Перша школа. 1974-1977 роки Бериславської школи №1 «проходили» у будівлі районного відділу освіти, де зараз знаходиться методичний кабінет освітян. Дуже хотілося б краще пізнати історію рідної школи. Тому, наш колектив звертається до всіх, кому небайдужа історія виникнення Першої школи, долучитися до пошукової роботи разом з нами. Будемо дуже вдячні всім!

Заступник директора з виховної роботи

Гаркуша О.Є.

ЗОШ №1

ОСВІТА
ЗНО 2018
...
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook

  • Copyright MyCorp © 2021
    uCoz